کاهش نظامیان ایتالیا در افغانستان

کاهش نظامیان ایتالیا در افغانستان

کاهش نظامیان ایتالیا در افغانستان

به گفته وزیر دفاع ایتالیا از نظامیان این کشور در افغانستان کاسته میشود

وزیر دفاع ایتالیا از کاهش نظامیان این کشور در افغانستان به دلیل اعزام آنها به سایر کشورهای جنگ زده در آفریقا و منطقه مدیترانه خبر داد.

«روبرتو پینوتی» از کاهش احتمالی شمار نظامیان این کشور در افغانستان خبر داد و گفت که کشورش می خواهد تا نظامیان خود را از افغانستان خارج و به کشورهای جنگ زده در آفریقا اعزام کند.

 وزیر دفاع ایتالیا در حالی از طرح کاهش نظامیان این کشور در افغانستان خبر داد و از دیگر کشورهای سازمان ناتو خواست تا بخشی از مسئولیت‌های نظامی ایتالیا در غرب افغانستان را به عهده بگیرند که اخیرا حملات طالبان در این منطقه افزایش یافته است.

پینوتی اظهار داشت: کشورش تمایل دارد تا نظامیان بیشتری را به دیگر کشورهای جنگ زده در جهان از جمله آفریقا و منطقه مدیترانه اعزام کند که در نتیجه کاهش نظامیان ایتالیایی در افغانستان را در پی خواهد داشت.

 وی افزود که این مسئله را با وزیر دفاع آمریکا در میان گذاشته است و بنابراین بخشی از مسئولت های نظامی ایتالیا در غرب افغانستان را سایر کشورهای عضو ناتو به عهده خواهد گرفت.

 لازم به ذکر است که در حال حاضر بیش از  یک هزار نظامی ایتالیایی در افغانستان حضور دارند که بیشتر آنها در ولایت‌های «هرات» و «فراه» و تعدادی نیز در کابل مستقر هستند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید