پذیرش دانشجو در ایتالیا

در ایتالیا ۸۹ دانشگاه وجود دارد که به همراه دیگر مراکز علمی و پلی تکنیک سیستم آموزشی ایتالیا را شکل می دهند. برای تحصیل در ایتالیا در مقاطع بالاتر از مقطع کارشناسی، رشته های بسیاری به زبان انگلیسی ارائه می شود و تعداد این رشته ها در تمامی مقاطع با رشد روزافزون همراه بوده است.

همچنین با در نظر گرفتن افزایش متقاضیان بین المللی برای تحصیل در ایتالیا دانشگاه پلی تکنیک میلان از سال ۲۰۱۴ تصمیم به ارائه تمامی رشته ها به زبان انگلیسی نموده است. در حال حاضر ۳۲۰۰۰ دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در ایتالیا می باشند.

برای گروه های کارشناسی ارشد به دو زبان ایتالیایی وانگلیسی, بسته به نوع رشته درخواستی شخص متقاضی ارائه می گردد که رشته های ایتالیایی زبان شرایط مقطع کارشناسی و گروه های پزشکی را داشته و رشته های انگلیسی زبان نیاز به اخذ حدنصاب نمره قبولی آزمون های IELTS یا TOEFL و…که مورد تایید سفارت باشد را دارد.

شرایط عمومی پذیرش در مقطع فوق لیسانس

دارا بودن مدرک کارشناسی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران (یا گذراندن ۱۲ سال تحصیلی تا قبل از دانشگاه و دارا بودن مدرک دوره کارشناسی حداقل سه ساله)
مورد ارزشیابی تحصیلی قرار گرفتن دانشنامه و ریز نمرات دانشگاهی داوطلب از سوی سفارت ایتالیا در تهران (Dichiarazione Di Valore) و معادل سازی آن با نظام تحصیلی در کشور ایتالیا
دارا بودن مدرک هویتی معتبر (نظیر گذرنامه و یا ترجمه رسمی شناسنامه)
آشنایی با زبان مورد آموزش دورۀ مورد نظر (انگلیسی یا ایتالیایی بر اساس رشته و مقطع)

دکتری: برای مقطع دکتری (phd) کلیه رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود و نیاز به اخذ حدنصاب نمره قبولی در یکی از آزمون های IELTS یا TOEFL و…که مورد تایید سفارت باشد را دارد.

برخی از خدمات ما و هزینه های آن شامل :

– اخذ پذیرش از دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و “دانشجو” در ایتالیا ۲ میلیون تومان 

– اخذ بورسیه تحصیلی   ۶۰۰ یورو

– مشاوره در امور آزمون آیلتس ۵۰ هزار تومان 

– مشاوره در امور روادید دانشجویی “ویزا”  ۱۰۰ هزار تومان

– رزرو بلیط و هتل – رایگان

– اخذ اقامت دانشجویی در ایتالیا ۱۰۰ یورو

– افتتاح حساب بانکی در ایتالیا ۱۰۰ یورو

– دریافت کد مالیاتی در ایتالیا ۱۰۰ یورو

تبصره : هزینه بورسیه تحصیلی تماما در ایتالیا و پس از اخذ بورسیه ٬ از دانشجو دریافت میگردد!

برای مشاوره رایگان در زمینه اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی در ایتالیا با ما تماس بگیرید