ورود ۵۰ داعشی از تونس به ایتالیا

تکذیب خبر ورود ۵۰ داعشی از تونس به ایتالیا

ورود ۵۰ داعشی از تونس به ایتالیا

وزارت کشور تونس طی صدور بیانیه ای اخبار منتشره در خصوص ورود ۵۰ داعشی تونسی به کشور ایتالیا را بی پایه و اساس دانسته و آن را تکذیب نمود.

به نقل از پایگاه خبری «الصباح» تونس، وزارت کشور تونس تاکید کرد با توجه به اطلاعات موجود و تحقیقاتی که نیروهای امنیتی این کشور انجام داده اند و همچنین با توجه به عملیات نیروهای نظامی این کشور در مبارزه با مهاجرت غیر قانونی از راه دریا، این خبر صحت ندارد
روزنامه انگلیسی گاردین روز چهارشنبه نوشته بود، سازمان پلیس بین الملل (اینترپل) لیستی شامل نام ۵۰ جنگجوی مظنون به عضویت در داعش منتشر کرده که از طریق سواحل تونس به وسیله قایق و به صورت غیر قانونی به ایتالیا رسیده اند و تلاش می کنند خود را به دیگر کشورهای اروپایی برسانند.
گاردین ادعا کرده بود دبیرخانه اینترپل این لیست را آماده کرده و نسخه ای از آن را برای وزارت کشورایتالیا و ادارات مبارزه با تروریسم در همه کشورهای اروپایی فرستاده بود.
گاردین افزوده بود همه ۵۰ مظنون اشاره شده، تابعیت تونسی دارند و در لیست اینترپل نام و نام خانوادگی و تاریخ تولدشان ذکر شده است.
گاردین افزوده بود: بر اساس برآورد های سازمان ملل، حدود پنج هزار ۵۰۰تونسی به مناطق تحت کنترل داعش در عراق و سوریه رفته اند و بیم آن می رود پس از شکست داعش در عراق و سوریه، شماری از این افراد تلاش کنند خود را به اروپا برسانند و به عملیات تروریستی در اروپا دست بزنند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید